عرضه توکن تلگرام در دو ماه آتی/ جهشی بزرگ برای عرضه بلاک چین تلگرام

با عرضه کدهای «شبکه باز تلگرام» (TON)، پروژه بلاک چین این غول حوزه شبکه‌های اجتماعی، وارد آخرین مرحله پیش از انتشارش شد.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک ، کدهای راه‌اندازی و اجرای نود در شبکه تلگرام روز گذشته (۱۵ شهریور) در پورتال شبکه آزمایشی (testnet) در دسترس عموم قرار گرفت. در حال حاضر طرفداران بلاک چین تلگرام و توسعه‌دهندگان می‌توانند فول نود بودن، فعالیت به عنوان یک نود تایید کننده تراکنش‌ها یا یک کاوشگر بلاک چین را تست و بررسی کنند.

انتشار کدها در حالی انجام شد که قرار بود اول سپتامبر (۱۰ شهریور) شاهد عرضه آنها باشیم، اما چند روزی به دلایل نامعلومی به تعویق افتاده بود.

به‌گفته «میتا گوروشوسکی»، مدیر ارشد بخش فناوری TON Labs، در حال حاضر ۱۰۰ نود منتخب از جانب تلگرام بر روی شبکه آزمایشی فعال هستند. نودهای دیگری نیز از طرف TON Labs بر روی این شبکه فعالیت خواهند داشت. TON Labs استارتاپ ی است که توسط سرمایه‌گذاران پروژه بلاک چین تلگرام اداره می‌شود. این استارتاپ بر روی توسعه ابزارهایی مخصوص توسعه‌دهندگان برای شبکه باز تلگرام فعالیت می‌کند. میتا گوروشوسکی در ادامه افزود:

    سورس کدهای اجرا و راه‌اندازی فول نودها منتشر شده‌اند. به‌وسیله این کدها می‌توان به شبکه آزمایشی دسترسی پیدا کرد، بلاک ایجاد نمود و تراکنش‌ها را تایید کرد. کلاینت سبک تلگرام (Light Client)، چند ماه قبل منتشر شده بود. روز دوشنبه (۱۸ شهریور) نیز شاهد عرضه نسخه بتای کیت توسعه نرم‌افزاری توسط TON Labs خواهیم بود.

طبق شنیده‌ها، انتشار شبکه اصلی بلاک چین تلگرام، حداکثر تا ۳۱ اکتبر (۹ آبان) انجام خواهد گرفت.

طبق گزارش تلگرام در تاریخ ۲۸ آگوست، سه سرمایه گذار ناشناس در ICO خصوصی ۱.۷ میلیارد دلار ی تلگرام گفته اند که این شرکت تا ماه اکتبر اولین توکن های گرام را صادر خواهد کرد.

این سرمایه گذاران افزودند که هدف بلندمدت مدیران اجرایی، در دسترس قرار دادن توکن گرام برای تمام ۳۰۰ میلیون کاربر تلگرام می‌باشد.

بلاک چین تلگرام از پروتکل اثبات سهام بهره می‌برد و در آن از «شاردینگ» (Sharding) استفاده شده است. در این بلاک چین ، تاییدکنندگان از میان کاربرانی انتخاب می‌شوند که مقادیر قابل توجهی از توکن ‌ها را در اختیار دارند. این کاربران وظیفه تایید بلاک‌ها را بر عهده دارند.

تلگرام نسخه آزمایشی بتا و خصوصی از بلاک چین TON را برای افراد محدودی از توسعه دهندگان جهانی در ماه آوریل عرضه کرد. دو آزمایش کننده ناشناس اذعان داشتند که این بلاک چین از سرعت بسیار زیاد تراکنش ها بهره می‌برد.

 

 

 

منبع: cointelegraph

coindesk


خبر پیشنهادی
گفت وگو با فعالان فناوری بانکی درباره تحول دیحیتال در 2020

بانک ها در سینه کش تردید/ IT اهلی شد(بخش اول)

مدیرعامل بانک ملت در گفت و گو با بانکداری آینده عنوان کرد؛

رویکرد دیجیتالی شدن، کارزار آینده بانکداران/ راه طولانی


این مطلب را به اشتراک بگذارید
خبر پیشنهادی