طبق آمار بانک مرکزی؛

۳ هزار و ۳۳۹ میلیارد ریال مبلغ تراکنش خودپردازها در بهار 98

بر اساس آمار منتشره از سوی بانک مرکزی مبلغ تراکنش دستگاه‌های خودپرداز در سه ماهه نخست سال جاری به ۳ هزار و ۳۳۹ میلیارد ریال رسید و استان تهران بیشترین مبلغ تراکنش از خودپردازها را به خود اختصاص داد.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک ، اداره نظام‌های پرداخت بان ک مرکزی جمهوری اسلامی ایران گزارش مبلغ تراکنش ابزارهای پرداخت شبکه بانکی را به تفکیک تا پایا ن خردادماه ۹۸ اعلام کرد؛ در این گزارش عملکرد سه ماهه ابتدایی سال جاری در بخش‌های خودپرداز و پایا نه شعبه استان‌های کشور منتشر شده که بر اساس آن، بالغ بر یک میلیارد و ۴۲۱ میلیون و  ۹۱۲ هزار تراکنش در شبکه خودپرداز های سیستم بانکی تا پایا ن سه ماهه اول سال جاری انجام شده که مبلغ آن‌ها بالغ بر ۳ هزار و ۳۳۹ میلیارد ریال بوده است.

بر اساس گزارش منتشر شده از سوی اداره نظام‌های پرداخت بان ک مرکزی تا پایا ن خرداد ماه سال جاری بالغ بر ۵۷ هزار و ۵۲ دستگاه خودپرداز از سوی شبکه بانکی راه‌اندازی و فعالیت داشته است که شهروندان با استفاده از خودپرداز ها در سه ماهه نخست امسال یک میلیارد و ۴۲۱ میلیون و ۹۱۲ هزار تراکنش انجام دادند؛ آمارها نشان می‌دهد که مجموع مبلغ تراکنش‌های خودپرداز های فعال در فصل بهار سال جاری به ۳ هزار و ۳۳۹ میلیارد ریال رسیده است که بررسی میزان فراوانی استانی این گزارش حاکی از آن است که بیشترین مبلغ تراکنش‌ها به ترتیب به استان‌های تهران، اصفهان، خراسان رضوی، فارس و خوزستان اختصاص داشته است.

گزارش بانک مرکزی نشان می‌دهد که کمترین مبلغ تراکنش دستگاه‌های خودپرداز در گزارش اعلامی از سوی بانک مرکزی به ترتیب مربوط به مناطق آزاد و استان‌های خراسان جنوبی و ایلام بوده است.

لازم به ذکر است که از جمله تراکنش‌های  شتاب ی دستگاه‌های خوپرداز باید به انتقال وجه، برداشت وجه، عملیات مانده گیری حساب و  خرید شارژ و پرداخت قبوض اشاره داشت.

دریافت گزارش عملکرد استانی ابزارهای پرداخت الکترونیک و مبلغ تراکنش‌ها در ۳ ماهه نخست سال ۱۳۹۸


خبر پیشنهادی
گفت وگو با فعالان فناوری بانکی درباره تحول دیحیتال در 2020

بانک ها در سینه کش تردید/ IT اهلی شد(بخش اول)

مدیرعامل بانک ملت در گفت و گو با بانکداری آینده عنوان کرد؛

رویکرد دیجیتالی شدن، کارزار آینده بانکداران/ راه طولانی


این مطلب را به اشتراک بگذارید
خبر پیشنهادی