صنعت بیمه، حلقه مفقوده موج سراسری پذیرش رمزارزها

نظرسنجی اخیر شرکت بیمه Nobl نشان می‌دهد که سرمایه‌گذاری در بازار رمزارزها طی دو سال اخیر به میزان ۴۸% رشد داشته‌است. علاوه بر این، این مطالعه پیش‌بینی می‌کند که بازار رمزارز آمریکا در ۱۲ ماه آینده به گسترش خود ادامه خواهد داد.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک ، شرکت بیمه Nobl مستقر در نیوهادسون میشیگان، تحقیقی را در ماه مه سال ۲۰۱۹ در رابطه با محصول جدید بیمه خود یعنی Nobl Crypto انجام داد که برای محافظت از بازار ارز های رمزپایه طراحی شده است. محققان خاطرنشان کردند که ۶.۷۲ میلیون دارنده دارایی جدید رمزارز تا ماه مه ۲۰۱۹ به این بازار پیوسته‎اند. و نیز به این نتیجه رسیدند که بازار در امریکا در سال گذشته ۴۸% رشد داشته است.

اگرچه خوش بینی در مورد اقتصاد جهانی رو به زوال است، اما در مورد صنعت کریپتو هنوز خوش بینی وجود دارد. یافته‎های این مطالعه حاکی از آن است که ما در آستانه ورود به یک بازار پر شتاب هستیم.

این تحقیقات حاکی است که حدود ۲۵ میلیون آمریکایی در نظر دارند تا ۱۲ ماه آینده اقدام به خرید ارز دیجیتال کنند. ۳۷٪ دارندگان کریپتوکارنسی صاحب بیش از ۵،۰۰۰ دلار دارایی و ۸٪ دارای ۵۰،۰۰۰ دلار در قالب ارز رمزپایه هستند.

جریان اصلی پذیرش ارزهای رمزپایه بدون صنعت بیمه میسر نخواهد شد

علیرغم حملات و هک‎های بی‎شماری که این صنعت را هدف قرار داده است، سرمایه‎گذاران هنوز اقدامات لازم را برای محافظت از دارایی‎های دیجیتالی خود انجام نمی‎دهند. طبق این مطالعه، تنها در سال ۲۰۱۸، دارایی‎های دیجیتالی به ارزش یک میلیارد دلار از دست رفت. با این حال، محققان دریافتند که تنها ۱۰% از دارندگان ارزهای رمزپایه، رمزارز خود را در کیف‎پول‎های آفلاین نگه می‎دارند.

بنابراین، یکی از نتیجه‎گیری‎های مهم مطالعه Nobl این است که بازار رمزنگاری نیاز به بیمه دارد تا رشد خود را حفظ کند. مدیرعامل و بنیانگذار بیمه Nobl براندون براون اظهار داشت:

بازار رمزنگاری نیازی به فناوری بهتر یا یک چیز فیزیکی ندارد. این بازار به بیمه احتیاج دارد!

بسیاری پیش از این، نیاز به بیمه‎نامه دارایی‎های دیجیتال را برای محافظت سرمایه‌ها در برابر ضرر و زیان، سرقت و از دست دادن سرمایه رمزنگاری شده مورد توجه قرار داده‎اند. به‎عنوان مثال، طبق گفته‎های امریکن اکسپرس، سرمایه‎گذاران حوزه ارزهای دیجیتال تقاضای زیادی برای حفاظت از دارایی به شکل بیمه ارزهای رمزپایه از خود نشان می‌دهند. اما در عین حال که برخی از ارائه‎دهندگان بیمه، بازار کریپتو را امیدوارکننده می‌بینند، بسیاری از آن‌ها نسبت به ورود در این حوزه محتاط هستند.

بنابراین، برای محافظت از دارندگان کریپتو، بیمه Nobl درحال تهیه راه حل جدید، بیمه کریپتو است. این شرکت وعده داده است تا درضمن مبادلات تجاری سرمایه‎گذاران در صرافی ‎ها، سرمایه‎گذاران رمزپایه را تا ۵۰،۰۰۰ دلار پوشش داده و بیمه نماید.

 

منبع:  bitcoinist


خبر پیشنهادی
گفت وگو با فعالان فناوری بانکی درباره تحول دیحیتال در 2020

بانک ها در سینه کش تردید/ IT اهلی شد(بخش اول)

مدیرعامل بانک ملت در گفت و گو با بانکداری آینده عنوان کرد؛

رویکرد دیجیتالی شدن، کارزار آینده بانکداران/ راه طولانی


این مطلب را به اشتراک بگذارید
خبر پیشنهادی