شهروندان سئول ارز دیجیتال پاداش می‌گیرند

سئول خدمات مدیریت شهری مبتنی بر بلاکچین راه اندازی می کند

بنا بر گزارش نشریه کره‌ای زبان بلاکین‌پرس (Blockinpress)، شهردار کلان‌شهر سئول اولین خدمات مدیریت شهری مبتنی بر بلاک چین خود را در ماه نوامبر راه‌اندازی خواهد کرد.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک ، جزییات، اهداف و جدول زمانی این طرح در کنفرانسی که ماه گذشته با شرکت مقامات شهری و نمایندگان بخش خصوصی برگزار شد، به بحث گذاشته شده است. این نشست سبب شد که ایده اولیه این طرح که از هنگام معرفی اولیه آن در سال گذشته تاکنون از حوزه توجه خارج‌شده بود، مجدداً احیا شود.

در این نشست، سه اولویت اصلی برای تکمیل تا ماه نوامبر تعیین و مشخص شدند. سیستم امتیازدهی بلاک چین شهر به همه معرفی خواهد شد و شهروندان سئول در قبال استفاده از خدمات عمومی این شهر توکن ی به نام S-coins دریافت خواهند کرد.

شهروندان سئول قادر خواهند بود با نقد کردن این امتیازها از پاداش‌هایی که برایشان تعیین‌ شده بهره‌مند شوند. پرداخت مالیات و شرکت در نظرسنجی‌های عمومی شهر از جمله خدماتی هستند که شهروندان با استفاده از آن‌ها سکه دریافت خواهند کرد.

سیستم امتیازدهی سئول برای انجام این کار با زیروپِی (Zeropay) که یک شبکه مورد حمایت دولت مجهز به سرویس QR -code است و در دسامبر گذشته راه‌اندازی شد، ادغام خواهد شد. این شبکه به مشتریان اجازه خواهد داد که با استفاده از تلفن همراه خود به خرید کالا و خدمات موردنظر خود بپردازند و در ضمن برای فروشندگان هم کارمزدی در بر نخواهد داشت.

علاوه بر S-coin، راه‌اندازی یک سرویس بلاک چین برای ارائه و ثبت ارزیابی کیفی بدون نیاز به کاغذ هم در فهرست کارهایی که باید تا ماه نوامبر تکمیل شوند قرار دارد. این سرویس با مجهز کردن کارت شهروندان سئول ی به بلاک چین ، امکان تأیید هویت دیجیتالی آن‌ها را برای استفاده از خدمات عمومی فراهم خواهد کرد.

سئول همچنین قصد دارد تا پایا ن سال، برنامه حقوق کارگران پاره‌وقت خود را هم راه‌اندازی و اجرایی کند. این سیستم مبتنی بر بلاک چین به کارمندان پاره‌وقت و موقت این امکان را خواهد داد تا قراردادهای ساده‌ای را با کارفرماهای خود امضا کنند.

علاوه بر این کارمندان با این سرویس خواهند توانست جدول زمان‌بندی و تاریخچه‌ای از فعالیت خود را هم در اختیار داشته باشند. این سرویس همچنین به آن‌ها کمک خواهد کرد تا را در چهار برنامه اصلی بیمه‌ اجتماعی ثبت‌نام کنند.

هدف از راه‌اندازی این سرویس، بهبود اعتماد و روابط بین کمپانی‌های کوچک و کارمندان پاره‌وقت آن‌ها عنوان‌شده است.

برنامه‌های دیگری که به آن‌ها اشاره شد اما در فهرستی که باید تا پایا ن سال تکمیل شوند قرار ندارند عبارت‌اند از: سیستم‌های سلامت عمومی هوشمند، مدیریت مبالغ اهدایی و خیریه و تأیید آنلاین اسناد.

بااینکه این سرویس‌های بلاک چین توسط شهرداری کنترل می‌شوند اما مدیریت و اداره آن‌ها به عهده بخش خصوصی خواهد بود.

شهر سئول مدت‌ها در حال مذاکره برای اجرای استراتژی بلاک چین بوده است. پارک وون سون (Park Wonsoon)، شهردار این شهر، قول اجرای راه‌کارهای بلاک چین مناسب برای این شهر را در کمپین انتخابی خود داده بود و طرح ترویج شهر بلاک چین ی سئول نیز در اکتبر گذشته معرفی شد.

در هنگام معرفی این طرح، ۱۴ پروژه مدیریتی بلاک چین برای تکمیل تا سال ۲۰۲۲ مطرح شد و برای اجرای آن مبلغی برابر با ۱۲۷٫۳ میلیارد وون (معادل  ۱۰۵ میلیون دلار ) در نظر گرفته‌ شد و تخصیص یافت.

البته از آن زمان تاکنون پیشرفت محسوسی در این پروژه مشاهده نشده بود و کنفرانس ماه جولای اولین نشانه ملموس انجام فعالیت‌هایی در این رابطه بود.

 

 

 

منبع:  کوین دسک

ارز دیجیتال


خبر پیشنهادی

این مطلب را به اشتراک بگذارید
خبر پیشنهادی