یوکیو آمانو، مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی درگذشت/ مدیر بعدی آژانس کیست

بنا بر اعلام رسانه‌ها مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی درگذشته است.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک، رویترز در خبری اعلام کرده که روز دوشنبه آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در نامه‌ای به کشورهای عضو این سازمان، از درگذشت یوکیو آمانو مدیرکل این آژانس خبر داده است.

خبر درگذشت آمانو در حالی اعلام می‌شود که هفته گذشته برخی رسانه‌های غربی از استعفای زودتر از موعد مدیر کل آژانس از سمتش خبر داده بودند.

دیپلمات‌های آگاه و مطلع اعلام کرده‌ بودند: یوکیا آمانو مدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی قصد دارد در ماه مارس سال آینده زودتر از موعد از این سمت کناره‌گیری کند. علت استعفای آمانو یک بیماری اعلام‌نشده است که موجب ضعف وی طی یک سال گذشته شده است.

آمانو دیپلمات 72 ساله ژاپنی در سال 2017 میلادی برای سومین دوره چهار ساله تا نوامبر 2021 میلادی به‌عنوان مدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی انتخاب شده بود.

پیش از این رسانه‌های خبری گمانه‌زنی‌های درباره جانشین احتمالی آمانو را مطرح کرده بودند که 2 نامزد جدی برای جانشینی وی عبارتند از «رافائل گروسی» نماینده آرژانتین در آژانس بین‌المللی انرژی اتمی و «کورنل فروتا» اهل رومانی که مذاکره‌کننده ارشد آژانس و مدیر دفتر آمانو به‌شمار می‌رود.


خبر پیشنهادی
گفت وگو با فعالان فناوری بانکی درباره تحول دیحیتال در 2020

بانک ها در سینه کش تردید/ IT اهلی شد(بخش اول)

مدیرعامل بانک ملت در گفت و گو با بانکداری آینده عنوان کرد؛

رویکرد دیجیتالی شدن، کارزار آینده بانکداران/ راه طولانی


این مطلب را به اشتراک بگذارید
خبر پیشنهادی