واردات تجهیزات ماینینگ در گمرک کشور به رسمیت شناخته شد

به علت مصرف بالای برق در صنعت ماینینگ ارزهای دیجیتال، نگاه ها بیشتر معطوف به ماینرها و فعالیت آنان شد به گونه ای که شرکت توزیع برق در صدد است تعرفه ای مختص به ماینرها تعریف کند. اما در بین تمامی نا امیدی هایی که برای فعالان این حوزه ایجاد شده است، اخیرا مصوبه ای از گمرک منتشر شده که امید را در دل فعالان حوزه ماینینگ زنده کرده است.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک، تا قبل از اینکه صنعت ماینینگ در کشور، مورد توجه بسیاری از افراد و سرمایه گذاران قرار گیرد؛ تجهیزات ماینینگ به عنوان زیر مجموعه ی تجهیزات کامپیوتری وارد می شد اما گمرگ به دلیل عدم قانون شفاف در این زمینه، واردات و ترخیص تجهیزات ماینینگ را ممنوع کرد.

اخبار مرتبط:

۹۵ درصد دستگاه‌های ماینر قاچاقی وارد شده است

تخصیص ارز نیمایی برای واردات رسمی دستگاه ماینر

 

علاوه بر این نیز به علت مصرف بالای برق در این صنعت، نگاه ها بیشتر معطوف به ماینرها و فعالیت آنان شد به گونه ای که شرکت توزیع برق در صدد است تعرفه ای مختص به ماینرها تعریف کند. اما در بین تمامی نا امیدی هایی که برای فعالان این حوزه ایجاد شده است، اخیرا مصوبه ای از گمرک منتشر شده که امید را در دل فعالان حوزه ماینینگ زنده کرده است.

متن آن به شرح زیر است:

در اجرای دستور العمل شماره ۹۸/۱۷۲۱۲۴ مورخ ۱۳۹۸/۰۲/۱۵ معاونت محترم فنی و امور گمرکی مبنی بر شفاف سازی امور و جلوگیری از مکاتبات زائد و غیر ضروری بدینوسیله احکام اعلامی این دفتر به گمرکات اجرایی جهت بهره برداری ارسال می گردد . خواهشمند است دستور فرمایید در موارد مشابه بر طبق احکام زیر اقدام شود.

که تعریف این مصوبه برای تجهیزات ماینینگ به صورت زیر است:

دستگاه استخراج ارز دیجیتال(ماینر) ذیل ردیف تعرفه ۸۴۷۱۹۰۹۰

البته این مصوبه به معنای آزادی کامل واردات دستگاه های ماینینگ نیست و هنوز قانونی شدن آن به طور رسمی اعلام نشده است اما قرار دادن ردیف تعرفه برای دستگاه های ماینینگ را می توان اتفاق خوبی در جهت قانون گذاری واردات این دستگاه ها قلمداد کرد.

 


خبر پیشنهادی

این مطلب را به اشتراک بگذارید
خبر پیشنهادی