ثروتمندی که جای بیل گیتس را گرفت

مالک سهام کریستین دیور و لویی ویتون، دومین فرد ثروتمند دنیا

پس از سال‌ها، یک سرمایه‌دار فرانسوی در سال 2019 توانست عنوان دومین فرد ثروتمند جهان را از "بیل گیتس" بگیرد و با 39 میلیارد دلار افزایش ثروت در یک سال گذشته، دومین فرد ثروتمند دنیا پس از "جف بزوس" باشد.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک، به نقل از سی‌ان‌ان، " برنار آرنو" 70 ساله، سرمایه‌دار فرانسوی صاحب 97 درصد از سهام برند " کریستین دیور" و مالک بخش عمده‌ای از سهام برندهایی چون" لویی ویتون"، در سال 2019 توانسته است 39 میلیارد دلار به ثروت خود بیفزاید و حالا او طبق اعلام لیست " شاخص میلیاردرهای بلومبرگ" دومین ثروتمند دنیا در سال 2019 است.

بیل گیتس مدیرعامل مایکروسافت در 7 سال گذشته در "شاخص میلیاردرهای بلومبرگ" هیچ گاه پایین‌تر از نفر دوم نبوده اما در شاخص جدید بلومبرگ با یک پله نزول به رده سوم رسیده است.

دلیل این نزول، اختصاص 35 میلیارد دلار از ثروت بیل گیتس از سوی او برای بنیاد خیریه " بیل و ملیندا گیتس" است و در صورتی که بیل و همسرش این میزان از ثروت‌شان را به خیریه اهدا نکرده بودند، هم اکنون ثروتمند‌ترین فرد جهان بودند.

در شاخص جدید میلیاردرهای بلومبرگ برای سال 2019، "برنار آرنو" با دارا بودن 108 میلیارد دلار ثروت با فاصله 1 میلیارد دلار، از بیل گیتس سبقت گرفته است.

در این شاخص، "جف بزوس" بنیانگذار و مالک شرکت "آمازون" با 125 میلیارد دلار ثروت در سال 2019، ثروتمندترین فرد جهان است.

جف بزوس با وجود طلاق با همسرش و اختصاص 35 میلیارد دلار از ثروت او به همسرش، همچنان با دارا بودن 125 میلیارد دلار ثروت، ثروتمندترین فرد دنیاست. همسر او " مکنزی بزوس" هم اینک با در اختیار داشتن بیش از 35 میلیارد دلار چهارمین زن ثروتمند دنیاست.


خبر پیشنهادی
مدیرعامل بانک ملت در گفت و گو با بانکداری آینده عنوان کرد؛

رویکرد دیجیتالی شدن، کارزار آینده بانکداران/ راه طولانی

بررسی اهداف اولیه صندوق در گفت وشنود یک پیشکسوت با مدیران نسل جدید

حلقه مفقوده ضمانت/ رفتار دولت در مورد ضمانت صادرات


این مطلب را به اشتراک بگذارید
خبر پیشنهادی