نگاهی به عملکرد چهار سامانه شرکت خدمات انفورماتیک در سال 97

مدیریت 82 میلیارد تراکنش در یک سال/ انجام روزانه 225 میلیون تراکنش توسط سامانه های ملی

عملکرد چهار سامانه شتاب، شاپرک، پایا و ساتنا در سال 97نشان می دهد این سامانه مجموعا 82 میلیارد و 125 میلیون تراکنش را به سرانجام رسانده است.بر اساس این رقم به طور متوسط ماهانه 6 میلیارد و 844 میلیون تراکنش و روزانه 225 میلیارد تراکنش روی این سامانه ها تراکنش مدیریت شده است.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک، سوئیچ شتاب در سال 97 با مدیریت 34 میلیارد و 774 میلیون تراکنش ، به طور متسط ماهانه دو میلیارد و 898 میلیون تراکنش و روزانه 95 میلیون  و هر ساعت نزدیک 4 میلیون تراکنش را به سرانجام رسانده است.

در همین حال روی سوئیچ شاپرک در سال مورد اشاره 45 میلیارد و 897 میلیون تراکنش صورت گرفته که بر اساس این رقم به طور متوسط هر ماه 3 میلیارد و 825 تراکنش و روزانه 126 میلیون  و هر ساعت  5 میلیون و 250 هزار تراکنش مدیریت شده است.

 

جزئیات بیشتر

بر اساس گزارش هیات مدیره شرکت خدمات انفورماتیک در سال 97 موفق شده درآمد عملیاتی خود را به 24 هزار میلیارد ریال برساند که این رقم نسبت به سال 96 رشد 29 درصدی را نشان می دهد. بررسی جزییات نشان می دهد که بیش از 68 درصد از این درآمد از طریق ارائه خدمات کسب شده و مابقی آن به فروش تجهیزات اختصاص داشته است.

همچنین بر اساس آمارهای اعلام شده میزان درآمدهای شرکت در اغلب بخش های خدماتی با رشد همراه بوده است. بر این اساس در بخش شبکه تبادل اطلاعات بین بانکی (شتاب)، تعداد تراکنش های مدیریت شده از سوی شرکت به بیش از 34 میلیارد تراکنش رسیده که این رقم نسبت به سال قبل رشد 26 درصدی را نشان می دهد.

در حوزه شبکه الکترونیک پرداخت کارتی (شاپرک) نیز تعداد تراکنش ها به بیش از 45 میلیارد تراکنش رسیده که رشد 38 درصدی نسبت به سال 96 را نشان می دهد.

در زمینه سامانه تسویه ناخالص آتی (ساتنا) شرکت بیش از 19 میلیون تراکنش را ساماندهی و مدیریت کرده است که نسبت به سال قبل رشد حدود 80 درصدی را نشان می دهد.

با این وجود تعداد تراکنش های ساماندهی از سوی شرکت در سامانه پایاپای الکترونیکی (پایا) 1.4 میلیارد تراکنش بوده که نسبت به سال افت 41 درصدی را نشان می دهد.

 

 


خبر پیشنهادی
میزسخنی با حضور صاحبنظران و فعالان حوزه سازمان های دیجیتال

در عصر داده محوری، پلت فرم ها سازمان ها را هدایت می کنند/ یکپارچه سازان هوشمند( بخش اول )

نشستی با مدیران شرکت خدمات درباره بوم بانکداری باز «شاهین»

نگاهی به چشم انداز شاهین خدمات/ سیمرغ1400 (بخش دوم)


این مطلب را به اشتراک بگذارید
خبر پیشنهادی