با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات

از 4 دستاورد مهم در روز ارتباطات رونمایی شد

در مراسم گرامیداشت روز جهانی ارتباطات با حضور محمد جواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از پروژه های ارتباطی رونمایی شد .

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک، سپر امنیتی شبکه ملی اطلاعات، یکی از پروژه های است که با هدف مقابله با حملات سایبری و نیز حمایت از تداوم خدمات دیجیتال، توسط وزیر ارتباطات رونمایی شد.

ناظمی، معاون وزیر ارتباطات در خصوص این پروژه گفت:

"دژفا" اکنون دربرگیرنده ده پروژه است و پروژه‌های دیگری نیز به این طرح اضافه خواهند شد.

گفتنی است  برای این پروژه‌ها مجموعا 500 میلیارد ریال سرمایه گذاری شده است.

در عین حال طرح  سروا، مرکز تبادل اطلاعات دولت با بخش خصوصی و عمومی، با هدف به اشتراک گذاری اطلاعات دولتی برای استارتاپ ها دیگر طرحی بود که در روز ارتباطات توسط وزیر ارتباطات رونمایی شد.

ناظمی، معاون وزیر ارتباطات در خصوص این طرح گفت:

با"سروا" می‌توان گفت امروز روز ملی شدن داده‌های دولتی است. این پروژه‌ از آرزوهای فعالین فناوری اطلاعات و نیز از الزامات حاکمیتی در سند توسعه شبکه ملی اطلاعات بود. برای این پروژه ۲۶میلیارد ریال هزینه شده است

توسعه زیرساخت درون استانی شبکه ملی اطلاعات در ۴ استان، توسط شرکت مخابرات ایران، با سرمایه گذاری ۳۱۶ میلیارد تومانی و با استفاده از تجهیزات تولید داخل، افتتاح شد.

آذری‌جهرمی در این خصوص گفت:

شرکتهای داخلی در تولید تجهیزات نرم افزاری و سخت افزاری برای گسترش شبکه ثابت پهن باند، به خودکفایی ۷۰درصدی رسیده‌اند. تحریم‌ها، توسعه کشور در این بخش را متوقف نخواهند کرد.

همچنین در این در روز ارتباطات، با سرمایه گذاری ۴۰۰ میلیارد تومانی، از اتصال ۷۲۰۰ روستای کشور به شبکه ملی اطلاعات توسط وزیر ارتباطات نیز رونمایی شد و وزیر ارتباطات دراین خصوص گفت:

طبق برنامه ششم توسعه باید ۹۰ درصد روستاهای بالای ۲۰خانوار به شبکه ملی متصل شوند. با افتتاح امروز این عدد به حدود ۷۰ درصد رسید

 

 

منبع: ایران آنلاین


گالری تصاویر
خبر پیشنهادی
میزسخنی با حضور صاحبنظران و فعالان حوزه سازمان های دیجیتال

در عصر داده محوری، پلت فرم ها سازمان ها را هدایت می کنند/ یکپارچه سازان هوشمند( بخش اول )

نشستی با مدیران شرکت خدمات درباره بوم بانکداری باز «شاهین»

نگاهی به چشم انداز شاهین خدمات/ سیمرغ1400 (بخش دوم)


این مطلب را به اشتراک بگذارید
خبر پیشنهادی