شرکت «کروگر» دیگر کارت های اعتباری ویزا را نمی پذیرد

شرکت کروگر، که دارای بزرگترین شبکه فروشگاه‌های زنجیره‌ای مواد غذایی در آمریکا است، دیگر کارت‌های اعتباری ویزا را پذیرش نمی‌کند و این ممنوعیت را در بخش‌های اسمیث فود و دراگ‌استور خود نیز گسترش داده است و از سوم ماه آوریل دیگر امکان ارائه این گزینه پرداختی وجود نخواهد داشت.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک، این اقدام کروگر در پی ممنوعیتی بود که در سال ۲۰۱۸ روی کارت‌های این غول پرداختی در فروشگاه‌های غذایی کروگر در کالیفرنیا اعمال شد.

به گفته کروگر دلیل اتخاذ این تصمیم به خاطر هزینه‌هایی است که ویزا روی تراکنش‌ها دریافت می‌کند و به گفته کروگر این کارمزدها بیش از حد بوده است. این شرکت ۱۳۰ فروشگاه اسمیث را مدیریت می‌کند و به گفته رویترز، ۱۴۲ سوپرمارکت و ۱۰۸ جایگاه سوخت در هفت ایالت دیگر کارت‌های ویزا را پذیرش نمی‌کنند.

یک سخنگوی ناشناس ویزا گفته است: «ناعادلانه و ناامیدکننده است که کروگر خریداران را وارد یک درگیری و اختلاف کسب‌وکار کرده است.» به گفته این سخنگو، ویزا راهکارهایی ارائه داده است که به کاربرانش امکان استفاده از کارت‌هایش را در فروشگاه‌های فودز اند اسمیث می‌دهد؛ بدون اینکه محدودیت‌های کروگر خللی در این امر وارد کند.

به گفته کروگر، اسمیث همچنان انواع دیگر شیوه‌های پرداختی را پذیرش می‌کند و دیگر فروشگاه‌های کروگر متاثر از این اعلامیه جدید کروگر نخواهند بود و این شرکت همچنان به بررسی گزینه‌های موجود برای کاهش هزینه کارت‌های اعتباری ادامه خواهد داد.

کروگر به طور اختصاصی در مورد ویزا گفته کارمزدهایی که ویزا و بانک‌های صادرکننده بر دوش خرده‌فروشان نهاده موجب افزایش قیمت‌های موارد غذایی می‌شود و توضیح می‌دهد: «این کارمزدها نتایجی به دنبال خواهد داشت که در بازار رقابتی صنعت خرده‌فروشی غذا نتیجه مثبتی همراه نخواهد داشت.»

البته براساس گزارش‌های منتشرشده، قرار است کارمزدهای تراکنش‌های ویزا و مسترکارت در ماه آینده افزایش پیدا کند. در خبرها آمده است که درگیری میان پذیرندگان و این شرکت‌های کارتی بر سر موضوع کارمزدهای واسطه‌گری به سال‌ها قبل برمی‌گردد.

البته کروگر برای جبران این موضوع، شیوه پرداختی مختص خودش را با نام کروگر پی ارائه می‌دهد که می‌تواند به هر کارت اعتباری و نقدی برجسته نیز متصل شود. این شرکت همچنین کارت نقدی پاداش کروگر را نیز راه‌اندازی کرده است که پرداخت‌ها را به پاداش‌ها متصل می‌کند و گسترش جهانی این اتفاق بعدا مشخص می‌شود.

منبع: PYMNTS

راه پرداخت

خبر پیشنهادی
نگاهی به عملکرد چهار سامانه شرکت خدمات انفورماتیک در سال 97

مدیریت 82 میلیارد تراکنش در یک سال/ انجام روزانه 225 میلیون تراکنش توسط سامانه های ملی


این مطلب را به اشتراک بگذارید