۱۰ دلیل برای اهمیت فین‌تک +اینفوگرافیک - پایگاه خبری بانکداری الکترونیک
چرا فین تک ها مهمند؟

۱۰ دلیل برای اهمیت فین‌تک +اینفوگرافیک

سرمایه‌گذاری در فین‌تک به طور فزاینده‌ای در یک دهه گذشته در حال افزایش است. استارتاپ‌های حوزه فین‌تک تنها در ۹ ماهه نخست سال ۲۰۱۶ بیش از ۱۸۹ میلیارد دلار در سراسر جهان جذب کرده‌اند.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک،تحول ساختاری در نتیجه ظهور فین‌تک‌ها امری غیرقابل انکار در اقتصاد دنیا به شمار می‌رود.

در ادامه این گزارش نگاهی داریم به 10 دلیل اهمیت فین‌تک‌ها:


۱.رشد اقتصادی
بخش پرداخت با همراهی فین‌تک، محرک اصلی رشد اقتصادی محسوب می‌شود. پرداخت الکترونیکی موجب افزوده شدن ۲۹۶ میلیارد دلار به تولید ناخالصی داخلی ۷۰ کشور جهان در سال‌های ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۵ شده است.

۲.مشارکت مالی
امکانات فین‌تک تغییرات ساختاری را در بازار ایجاد کرده است و فرصت‌هایی را برای گروه‌هایی که پیشتر کسب و کار خود را با رویکردهای جایگزین برای اعتبارسنجی، کنار گذاشته بودند، ایجاد می‌کند.

۳. افزایش سرعت و کیفیت نوآوری
فین‌تک با استفاده از راه‌حل‌های برتر و ایجاد فضای رقابتی، موجب بهبود خدمات مالی سنتی و ایجاد فضایی برای جایگزینی آنها با راه‌حل های جدید است. راه‌حل‌هایی که برای مشتریان و دیگر بخش‌های اقتصادی مزایایی به همراه خواهد داشت.

۴.پایداری و مقیاس پذیری کسب‌و‌کار
فین‌تک موجب ایجاد پایداری و ارائه راه‌حل‌هایی با هدف بهبود جریان پول نقد در جهان است.

۵.تحرک بازار و تحول ساختاری
صنعت بدون مرز فین تک مانند AI-RegTech-HelthTech ساختار بازار را با ساختار و مدل کسب و کاری سنتی موجود و به وسیله راه‌حل های پیشرفته و تاثیرگذارتر خود جایگزین کرده است.

۶.ایجاد جریان های ارزش جدید
شفافیت و عملیات واقعی در زمان در ساختار نوآوری فین‌تک مانند بلاک چین و ارزهای دیجیتال در حال افزودن ارزش های جدیدی به جریان های موجود نه تنها در بخش سرویس‌های مالی بلکه در تمامی بخش های اقتصادی است.

۷.شفافیت و قابل اعتماد بودن
افزایش تراکنش‌های دیجیتال از قابلیت حسابرسی بیشتر، شفافیت در سیستم و امنیت از طریق کاهش خطرات برخوردار هستند.

۸.فرهنگ همکاری
فین‌تک در سراسر جهان و صنعت پرداخت و بانکداری الکترونیک و با هدف تسهیل ارتقای فرهنگ همکاری سایه انداخته است.

۹.نوآوری بی حد و حصر
در شرایطی که نوآوری‌های تکنولوژیک به سرعت در حال به روز شدن هستند، فین تک موانع ملی را به طور کلی در این زمینه کاهش داده است و فضای رقابتی را در بازارهای جهانی ایجاد کرده است.

۱۰.مقیاس صنعت
سرمایه‌گذاری در فین‌تک به طور فزاینده‌ای در یک دهه گذشته در حال افزایش است. استارتاپ‌های حوزه فین‌تک تنها در ۹ ماهه نخست سال ۲۰۱۶ بیش از ۱۸۹ میلیارد دلار در سراسر جهان جذب کرده‌اند.

 

 

                     

 

 

 

منبع:فابانیوز


خبر پیشنهادی
نقش کووید-19 در افزایش پرداخت های موبایلی

رشد 23 درصدی خرید آنلاین در دوران همه گیری کرونا


این مطلب را به اشتراک بگذارید
خبر پیشنهادی