ورود بیت کوین به دومین بورس بزرگ دنیا؛

بورس «NASDAQ » قصد راه‌‌اندازی قرارداد‌های آتی‌ مبتنی بر بیت کوین را دارد

گزارش‌های غیررسمی روز ۲۷ نوامبر، حاکی از این است که نزدک (NASDAQ) یکی از بزرگ‌ترین بازارهای بورس جهان و آمریکا، قصد راه‌‌اندازی قرارداد‌های آتی‌ مبتنی بر بیت کوین را دارد؛ و این تصمیم علی‌رغم سقوط اخیر بازار ارزهای دیجیتال گرفته شده است.

بورس «NASDAQ »  قصد راه‌‌اندازی قرارداد‌های آتی‌ مبتنی بر بیت کوین را دارد

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک، بلومبرگ گزارش داد که نزدک (NASDAQ) در تلاش برای اثبات حسن نیت خود و همچنین برطرف کردن نگرانی های کمیسیون معاملات کالای آتی (CFTC) آمریکا قبل از راه اندازی قراردادها است. با توجه به اینکه در ماه جاری قانون گذاران به پیشرفت های قابل ملاحظه ای در حوزه ارزهای دیجیتال دست یافته اند، اما CFTC به درخواست بلومبرگ برای اظهار نظر در رابطه با این موضوع پاسخ نداد.

همانطور که CNBC روز سه شنبه گزارش داد، جی کلایتون، رئیس سازمان کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC)، از ابراز هرگونه نظری درباره وضعیت ETF بیت کوین و جدیدترین اخبار از قوانین ICO توکنها خودداری کرد.

نزدک (NASDAQ) احتمالا در اجرای محصولات آتی در سه ماه نخست سال آینده موفق شود و پروژه بکت نیز قرار است ۲۴ ژانویه اجرا سازی شود. پس می توان گفت با استناد به این اخبار، ابتدای سال ۲۰۱۹ اتفاقات خوبی در راه خواهد بود.

اجرا و ارائه پروژه بکت در ابتدا برای ۱۲ دسامبر برنامه ریزی شده بود اما به دلیل روند قانونی و ملاحظات نظارتی به تاخیر افتاد، زیرا مقامات خواستار بررسی این محصول پیش از ارائه و به صورت تکمیل شده هستند.

همچنین مدیرعامل نزدک، آدنا فریدمن در مصاحبه‌ای با بلومبرگ گفت:

    این شرکت به دنبال راهی برای جداسازی مسیر خود از دیگر رقیبان، برای چنین قراردادهایی است. همچنین قراردادهای آتی نزدک بر اساس قیمت بیت کوین در صرافی‌های متعدد انجام خواهد شد، همان‌طور که این کار توسط کمپانی VanEck انجام می‌شود.

با در نظر گرفتن سود بلندمدت در ارزهای دیجیتال و قراردادهای آتی بیت کوین، منطقی به نظر می‌رسد که نزدک به قراردادهای آتی چراغ سبز نشان دهد.

فضای ارزهای دیجیتال همیشه با فراز نشیب همراه بوده است؛ اما سقوط ۸۰ درصدی ارزش بیت کوین در طول سال اخیر، به‌تنهایی برای متشنج ساختن سرمایه‌گذاران، حتی در زمینه‌های وابسته به بیت کوین، کافی بوده است.

اگر چنین گزارشی درست باشد، هنوز مشخص نیست که نزدک چه زمانی را برای راه‌اندازی چنین قراردادهایی مشخص کرده است. اگر چنین قراردادهایی به وقوع بپیوندد، نزدک سومین بورس محلی آمریکا خواهد بود که قراردادهای بر پایه‌ی بیت کوین را راه‌اندازی می‌کند. بیش از این CBOE و CME قراردادهای آتی بیت کوین را در دسامبر ۲۰۱۷ راه‌اندازی کردند.

تا به امروز، این قراردادهای آتی بیت کوین، بزرگ‌ترین بازار تنظیم شده در حوزه‌ی ارزهای دیجیتال بوده‌اند. در سال ۲۰۱۸، به امید افزایش ورود سرمایه‌گذاران در بازار ارزهای دیجیتال، این صنعت به دنبال پذیرش ETF بیت کوین از سوی کمیسیون بورس و اوراق بهادار به‌عنوان روش سرمایه‌گذاری است، بسیاری باور دارند که این عمل موجب جذب سرمایه از سوی وال‌استریت به سمت بیت کوین می‌شود.

خبر پیشنهادی

این مطلب را به اشتراک بگذارید