درخشش دانشگاه امیرکبیر در جایزه فناوری ۲۰۱۸

یکی از شرکت‌های دانش‌بنیان مستقر در برج فناوری دانشگاه امیرکبیر به دلیل ارائه راهکارهای پزشکی نوین موفق به دریافت جایزه فناوری ۲۰۱۸ شد.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک،یکی از شرکت‌های مستقر در برج فناوری دانشگاه صنعتی امیرکبیر موفق به دریافت "جایزه فناوری ۲۰۱۸" (Technology Award 2018 )از طرف مجموعه Global Health & Pharma شده است. این شرکت از سوی مجموعه Global Health & Pharma به عنوان ارائه دهنده نوین‌ترین راهکارهای پزشکی در آسیای غربی شناخته شده است.

مجموعه Global Health & Pharma پلت فرمی برای اشتراک گذاری اطلاعات، فناوری و نوآوری‌ها در سطح بین‌المللی است که برای ارتقای شبکه‌های ارتباطی و همکاری بین جوامع جهانی در حوزه سلامت "انسان"، "حیوان" و "محیط زیست" در کشور انگلستان تاسیس شده است.

این شرکت مستقر در برج فناوری امیرکبیر فعالیت خود را از مطالعه بر روی بیوپلیمرهای طبیعی دریایی و کاربرد پزشکی آغاز کرد و تاکنون توانسته است محصولات نوین ترمیم زخم، بندآورنده‌های خونریزی و محصولات ضدعفونی کننده برپایه نانوکلوئیدنقره را تولید کند.

محصولات ترمیم‌کننده زخم این شرکت برای طیف وسیعی از انواع زخم‌ها و سوختگی‌ها مناسب هستند. محصولات بندآورنده خونریزی دارای اشکال مختلفی هستند و برای بند آوردن خونریزی‌های شریانی، وریدی و مویرگی به کار می‌روند. 

محلول‌های ضدعفونی کننده سیلوسپت از دیگر محصولات این شرکت است. این محلول دسته جدیدی از ضدعفونی کننده‌های بدون الکل برپایه فناوری نانوکلوئیدنقره هستند که بر طیف وسیعی از پاتوژن‌ها شامل باکتری‌ها، ویروس‌ها وقارچ‌ها موثر است.

بر اساس اعلام دانشگاه امیرکبیر، هدف این شرکت ارائه جایگزین‌های ایمن، با کیفیت بالا و غیر تهاجمی برای مصرف کنندگان و سیستم بهداشت و درمان در کشور و صادرات به کشورهای اروپایی و آسیای جنوب شرقی و کشورهای همسایه است.

 

 

منبع:ایسنا


خبر پیشنهادی
مدیرعامل بانک ملت در گفت و گو با بانکداری آینده عنوان کرد؛

رویکرد دیجیتالی شدن، کارزار آینده بانکداران/ راه طولانی

بررسی اهداف اولیه صندوق در گفت وشنود یک پیشکسوت با مدیران نسل جدید

حلقه مفقوده ضمانت/ رفتار دولت در مورد ضمانت صادرات


این مطلب را به اشتراک بگذارید
خبر پیشنهادی