وزیر ارتباطات تشریح کرد؛

جزئیات حمله سایبری صبح امروز به زیرساخت های ارتباطی کشور/قول پیگیری حقوقی در مجامع بین المللی

صبح امروز (۱۴ آبان) رییس شرکت ارتباطات زیرساخت در توییتر خود خبر از حملات سایبری جدید به زیرساخت‌های ارتباطی کشور را داد و تاکید کرد که این حملات با موفقیت دفع شده است. حالا وزیر ارتباطات منبع این حملات سایبری را شرکت اینترنتی بنام «گلدن لاین» اعلام کرده و از پیگیری حقوقی آن در مجامع بین المللی از طریق وزارت امورخارجه خبر داده است.

جزئیات حمله سایبری صبح امروز به زیرساخت های ارتباطی کشور/قول پیگیری حقوقی در مجامع بین المللی

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک، محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در تشریح جزییاتی از حملات سایبری که متوجه زیرساخت‌های شبکه ارتباطی کشور بوده گفته است:«امروز صبح این حملات شکل جدی‌تری به خود گرفت و از یک شرکت اینترنتی به نام شرکت گلدن لاین اینترنت، حملات طراحی شده و مقصد حملات به سمت زیرساخت شبکه ارتباطی کشور و بیشتر به سمت شبکه ارتباطات تلفن همراه بوده است.» او از مستند کردن حملات سایبری انجام شده برای پیگیری حقوقی آن در مجامع بین المللی توسط وزارت امورخارجه و نهادهای مسئول خبر داد.

همچنین وزیرارتباطات امروز در توییتی هم درشبکه اجتماعی توییتر با اعلام دفع موفق حملات سایبری به زیرساخت شبکه ارتباطی کشور در مورد منبع این حملات اعلام کرد:«رژیمی که سابقه‌ آن در بکارگیری سلاح سایبری در پرونده‌هایی چون استاکس نت مشخص است، این بار تلاش داشت به زیرساخت‌های ارتباطی ایران صدمه‌ای وارد کند، البته به لطف هوشیاری تیمهای فنی، دست خالی بازگشت.»

 

 

منبع:وزارت ارتباطات

خبر پیشنهادی

این مطلب را به اشتراک بگذارید