دریافت تخفیف نیم‌بهای پهنای باند به شرط خاموشی فیلتر شکن

صاحبان سایت‌های داخلی ثبت‌نام کنند

معاون وزیر ارتباطات گفت: سایت‌های داخلی برای دریافت تخفیف نیم‌بهای پهنای باند باید آدرس IP خود را در پرتال سازمان فناوری اطلاعات به ثبت برسانند و کاربران نیز نباید از فیلترشکن استفاده کنند.

دریافت تخفیف نیم‌بهای پهنای باند به شرط خاموشی فیلتر شکن

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک، حسین فلاح جوشقانی، معاون وزیر ارتباطات، درباره عدم محاسبه تخفیف نیم‌بهای اینترنت برای سایت‌های داخلی از سوی اپراتورهای اینترنت و اعتراض کاربران و برخی دارندگان سایت‌های داخلی به این موضوع، اظهار کرد: شورای فنی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در مصوبه‌ای، تمامی سایت‌های داخلی را ملزم کرده‌است که IP آدرس خود را در پرتال سازمان فناوری اطلاعات به ثبت برسانند.

وی با بیان اینکه هم‌اکنون بیش از یک‌هزار وب‌سایت داخلی در این سامانه ثبت‌نام کرده‌اند و از تخفیف نیم‌بهای پهنای باند برخوردار می‌شوند، ادامه داد: سایر وب‌سایت‌های داخلی نیز باید در این سامانه ثبت‌نام کنند تا اپراتورها بر اساس این لیست، تخفیف مدنظر را برای این وب‌سایت‌ها و کاربرانی که از آنها استفاده می‌کنند در نظر بگیرند.

معاون وزیر ارتباطات افزود: در حال حاضر یکی از مشکلاتی که در محاسبه تخفیف نیم‌بهای اینترنت برای وب‌سایت‌های داخلی وجود دارد، این است که این سایت‌ها به‌طور مداوم آدرس IP خود را تغییر می‌دهند و با وجودی که حتی یک‌بار در سامانه به ثبت رسیده اند؛ اما به دلیل تغییر IP آدرس، اپراتورها اطلاعی از داخلی بودن آنها ندارند و ترافیک‌شان نیم‌بها محاسبه نمی‌شود.

رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی با بیان اینکه این وب‌سایت‌ها باید مرتب نسبت به‌روزرسانی آدرس سایت خود در سامانه اقدام کنند، گفت: در غیر این صورت کاربران، زمانی که به این وب‌سایت‌ها متصل می‌شوند به دلیل نبودن آدرس در لیست، شامل تخفیف نیم‌بها نمی‌شوند.

فلاح جوشقانی ادامه داد: بخش دیگری از عدم محاسبه تخفیف نیم‌بها برای ترافیک داخلی پهنای باند به استفاده کاربران از فیلترشکن و VPN برمی‌گردد؛ چرا که در این صورت هم حتی اگر کاربر وارد وب‌سایت‌های داخلی شود، ترافیک پهنای باند از خارج از کشور وارد شده و تخفیف پهنای باند شامل آن نمی‌شود.

معاون وزیر ارتباطات از کاربران خواست در زمان استفاده از سایت‌های داخل کشور از خاموش بودن فیلترشکن و VPN خود اطمینان داشته‌باشند تا ترافیک پهنای باند آنها به عنوان ترافیک خارجی محاسبه نشود و بتوانند از تخفیف پهنای باند برای استفاده از وب‌سایت‌های داخلی بهره گیرند.

 

منبع: مهر

خبر پیشنهادی

این مطلب را به اشتراک بگذارید