> تامین ارز مورد نیاز ایرلاین‌ها در اسرع وقت/تکذیب شایعه کمبود ارز شرکت های هواپیمایی
بانک مرکزی اعلام کرد؛

تامین ارز مورد نیاز ایرلاین‌ها در اسرع وقت/تکذیب شایعه کمبود ارز شرکت های هواپیمایی

بانک مرکزی اعلام کرد: مقرر شده است ارز مورد نیاز برای تمامی درخواست‌های دریافتی از آن‌ها در اسرع وقت مورد بررسی و از محل منابع ارزی بانک مرکزی و یا هماهنگی انجام شده از طریق سامانه نظام یکپارچه ارزی (نیما) تأیید شود.

تامین ارز مورد نیاز ایرلاین‌ها در اسرع وقت/تکذیب شایعه کمبود ارز شرکت های هواپیمایی

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک،تأمین ارز مورد نیاز درخواست‌های واقعی جامعه همواره در دستور کار بانک مرکزی بوده و این بانک تلاش مضاعفی برای اجابت تمامی درخواست‌های واقعی را به‌موقع انجام داده است در این راستا شایعه کمبود تأمین ارز مورد نیاز شرکت‌های هواپیمایی تکذیب می شود.
در این اطلاعیه آمده است: باتوجه به اهمیت تأمین ارز مورد نیاز شرکت‌های هواپیمایی داخلی و برگزاری جلسات متعدد با مسئولان مربوطه و نمایندگان شرکت‌های هواپیمایی، مقرر شده است ارز مورد نیاز برای تمامی درخواست‌های دریافتی از آن‌ها در اسرع وقت مورد بررسی و از محل منابع ارزی بانک مرکزی و یا هماهنگی انجام شده از طریق سامانه نظام یکپارچه ارزی (نیما) تأیید شود.
بنا به سوابق موجود، میزان ارز تامین شده شرکت‌های یاد شده به نرخ 42000 ریال قبل از 16 مردادماه سال جاری و همچنین از آن تاریخ به بعد به نرخ بازار نیما مشخص است. شرکت‌های اشاره شده راساً می‌توانند میزان ارز دریافتی خود را اعلام کنند.

 

منبع:بانک مرکزی

 

خبر پیشنهادی

این مطلب را به اشتراک بگذارید