باز شدن پای ارزهای رمزنگاری‌شده به مبادلات مالی اروپا - پایگاه خبری بانکداری الکترونیک
در پی گسترش ارزهای رمزنگاری شده (Cryptocurrency)ها در دنیا صورت گرفت؛

باز شدن پای ارزهای رمزنگاری‌شده به مبادلات مالی اروپا

یکی از بانک‌های جمهوری چک به‌تازگی اعلام کرده که با توسعه سرویس و پلتفرم‌های جدید، قصد دارد برای نخستین بار به مشتریانش امکان بهره‌مندی از خریدوفروش و مبادلات ارزهای رمزنگاری‌شده را بدهد.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک،با توجه به افزایش استقبال کاربران و نهادهای دولتی در جهان از گسترش ارزهای رمزنگاری‌شده همچون بیت‌کوین، بسیاری از بانک‌ها نیز تصمیم گرفته‌اند با اتخاذ استراتژی و سیاست‌گذاری‌های جدید و سازگار با ارزهای رمزنگاری‌شده، به کاربران و مشتریانشان این امکان را بدهند که مبادلات تجاری و نقل و انتقالات پولی خود را از طریق این ارزهای رمزنگاری‌شده انجام دهند.

این بانک که اکسپوبانک چک (Expobank CZ) نام دارد، در کنار سرویس‌های قبلی و سنتی جابجایی مالی به مشتریان و علاقه‌مندان به ارزهای رمزنگاری‌شده اجازه می‌دهد از طریق حساب بانکی خود به خریدوفروش فلزات گران‌بها همچون طلا بپردازند، در استارت‌آپ‌های موردنظر خود سرمایه‌گذاری کنند و به مبادله ارزهای رمزنگاری‌شده بپردازند.
اکسپوبانک چک اعلام کرده است که نخستین بانک در اروپاست که به دارندگان حساب‌های بانکی این فرصت را می‌دهد تا به‌صورت هم‌زمان، در کنار بهره‌مندی از تمامی امکانات و خدمات بانکی سنتی و قدیمی به نقل و انتقالات پولی از طریق ارزهای رمزنگاری‌شده نیز بپردازند.
مشتریان این بانک با بهره‌گیری از قابلیت مذکور که Neo نام دارد، قادر خواهند بود کنترل تمامی فعالیت‌های بانکی خود را در اختیار داشته باشند و حساب بانکی خود را مدیریت کنند.

 

 

منبع:ایسنا


خبر پیشنهادی
نقش کووید-19 در افزایش پرداخت های موبایلی

رشد 23 درصدی خرید آنلاین در دوران همه گیری کرونا


این مطلب را به اشتراک بگذارید
خبر پیشنهادی