شاپرک گزارش اقتصادی آذرماه را منتشر کرد - پایگاه خبری بانکداری الکترونیک

شاپرک گزارش اقتصادی آذرماه را منتشر کرد

شماره ۳۰ «گزارش اقتصادی شاپرک» حاوی اطلاعاتی از وضعیت پرداخت الکترونیک کشور در آذر ۹۶ منتشر شد.

شماره ۳۰ «گزارش اقتصادی شاپرک»، بولتن تخصصی شرکت شبکه الکترونیکی پرداخت کارت (شاپرک)، حاوی اطلاعاتی از وضعیت پرداخت الکترونیک کشور در آذر ۹۶ منتشر شد.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک، این گزارش اقتصادی شاپرک در پنج بخش اصلی بر موضوعاتی چون «جایگاه شاپرک در اقتصاد ملی»، «شاخص‌های عملکردی شاپرک در آذر ۱۳۹۶»، «کیفیت انجام خدمات پرداخت الکترونیک کارتی»، «بررسی عملکرد کلی شرکت‌های ارائه‌دهنده خدمات پرداخت» و «بررسی وضعیت بانک‌های صادرکننده و پذیرنده» متمرکزشده است.

به گزارش روابط عمومی شرکت شاپرک، «گزارش اقتصادی شاپرک» به‌صورت دوره‌ای در راستای رسالت شاپرک مبنی بر اطلاع‌رسانی در فضای پرداخت الکترونیک کشور منتشر می‌شود و هدف از انتشار آن کمک به فعالان حوزه پرداخت الکترونیک کشور در عرصه‌های تصمیم‌گیری و اجرایی است. نسخه PDF گزارش اقتصادی شماره ۳۰ شاپرک در دسترس قرار گرفته است.

بانک‌های ملت، ملی، پارسیان، صادرات و کشاورزی به ترتیب بیشترین سهم بازار از تعداد کل تراکنش‌های پرداخت را در آذرماه داشته‌اند.

بانک‌های ملت، صادرات، ملی، کشاورزی و سپه به ترتیب بیشترین سهم از کل مبلغ تراکنش‌های پرداخت را در آذرماه داشته‌اند.

به ترتیب شرکت‌های به‌پرداخت، سپ، آپ، تاپ و ایران‌کیش بیشترین سهم را از نظر تعداد تراکنش‌های شاپرکی آذرماه ۹۶ را داشته‌اند.

به ترتیب شرکت‌های به‌پرداخت، ایران‌کیش، سپ، پرداخت الکترونیک سداد و تاپ بیشترین سهم را از نظر مبلغ تراکنش‌های شاپرکی آذرماه ۹۶ را داشته‌اند.

در آذرماه ۹۶ از لحاظ تعداد تراکنش‌های شاپرکی، آپ روی ابزار پذیریش موبایلی، سپ روی ابزار پذیرش اینترنتی و به‌پرداخت روی کارتخوان فروشگاهی بیشترین تعداد تراکنش‌ها را داشته‌اند.

در آذرماه ۹۶ از لحاظ مبلغ تراکنش‌های شاپرکی، آپ روی ابزار پذیرش موبایلی و به‌پرداخت روی ابزار پذیرش اینترنتی و کارتخوان فروشگاهی بیشترین سهم را داشته‌اند.


خبر پیشنهادی
نقش کووید-19 در افزایش پرداخت های موبایلی

رشد 23 درصدی خرید آنلاین در دوران همه گیری کرونا


این مطلب را به اشتراک بگذارید
خبر پیشنهادی