ارتباط سبک زندگی با فرسوده شدن مغز! - پایگاه خبری بانکداری الکترونیک

ارتباط سبک زندگی با فرسوده شدن مغز!

متخصصان انگلیسی در یک بررسی جدید اظهار داشتند: اعمال تغییرات اساسی در سبک زندگی می‌تواند از بروز بیماری آلزایمر و دیگر انواع بیماری‌های زوال عقلی جلوگیری کند.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک،از ایسنا: متخصصان انگلیسی در یک بررسی جدید اظهار داشتند: اعمال تغییرات اساسی در سبک زندگی می‌تواند از بروز بیماری آلزایمر و دیگر انواع بیماری‌های زوال عقلی جلوگیری کند.
 
بازبینی مطالعات دانشگاهی و اطلاعات نشان می‌دهد حدود 76 درصد از موارد زوال عقلی که در برگیرنده بروز تغییر در مهارت‌های فکری همچون از دست رفتن قدرت حافظه و سرعت تفکر کردن است، به سبک زندگی و دیگر فاکتورهای زیست محیطی از جمله سطح تحصیل بستگی دارد.
 
بررسی‌ها حاکی از آن است پنج گام ساده و موثر وجود دارد که افراد می‌توانند سلامت مغز خود را حفظ کنند و احتمال ابتلا به زوال عقلی پیشرفته را در خود کاهش دهند. فاکتورهای سبک زندگی می‌تواند خطر ابتلا به زوال عقلی را پایین آورد که انجام مرتب فعالیت‌های بدنی، داشتن رژیم غذایی سالم و عدم استعمال سیگار از جمله این موارد می‌شود.
 
علاوه بر این، پیشگیری و درمان دیابت، فشار خون و چاقی در کاهش خطر ابتلا به زوال عقلی موثر است.
 
در مطالعه‌ای که طی مدت حدود 30 سال در انگلیس انجام گرفت، مشخص شد مردان 45 تا 59 سال که حداقل چهار فاکتور سبک زندگی سالم را رعایت می‌کنند 36 درصد کمتر در معرض ابتلا به زوال عقلی هستند.


خبر پیشنهادی
نقش کووید-19 در افزایش پرداخت های موبایلی

رشد 23 درصدی خرید آنلاین در دوران همه گیری کرونا


این مطلب را به اشتراک بگذارید
خبر پیشنهادی